Ekod.net | Online Encrypted Text And File Sharing

Ekod.net is a secure website where you can share your texts and files online. Take a short link to your notes and share them with your friends.

Online Encrypted Text And File Sharing. | Encrypt and share your notes with a link that disappears automatically after reading

Bilimkurgu Dizi Önerileri

119

Her biri geleceğin farklı bir noktasına temas eden bilimkurgu diziler aslında bize hayali bir dünyayı anlatmıyor. Tam da gerçekleşebilecek geleceklere temas ediyor. Siz de bilimkurgu dizi önerisi arayanlardan biriyseniz bu liste tam size göre. İzlemek için bilimkurgu dizi arayanlar için 6 bilimkurgu dizi önerisi.

SolosIMDb: 5,9

 

Solos dizisi adından da anlaşılacağı gibi Anne Hathaway, Morgan Freeman, AnthonyMackie gibi ünlülerin solo gösterilerinden oluşmaktadır. Amazon yapımı Solosher bölümünde farklı bir bilimkurgu konuyu ele alır ve o bölümdeki yıldızın monologlarıyla bize aktarır. Bölümler farklı konuları işliyor olsa bile bir noktada birbirleri ile bağlantı halindedirler ve günümüz sorunlarına da değinirler. Bölüm süreleri yirmi dakikayla otuz dakika arasında değişen 7 bölümlük mini dizi Solos akıcı monologlarıyla sıkmadan ilerler.

TalesFromTheLoopIMDb: 7,5

Türkçeye Döngü olarak çevrilmiş TalesFromTheLoop dizisi Amazon yapımıdır. Zamanda değişmelere neden olan kürenin bulunduğu fizik laboratuvarı Ohio kentindeki bir kasabanın altında bulunmaktadır ve kasaba halkının büyük çoğunluğu Döngü adını verdikleri bu fizik laboratuvarında çalışırlar. Kasabanın çeşitli yerlerine dağılmış enkaz gibi görünen birçok alet zamana dokunabilmektedir ve kasaba halkı bunlara denk geldikçe hayatlarında farklı deneyimler yaşamaya başlarlar. Her bölümünde kasabada yaşayan farklı birinin hikayesi anlatılsa bile hepsi döngüyle ve birbirleriyle alakalıdır.

AlteredCarbonIMDb: 8,1

Richard K. Morgan tarafından yazılan Değiştirilmiş Karbon kitabından uyarlama dizide TakeshiKovacs yıllar önce ölmüş bir isyancıdır fakat bu gelecekte insanların ölümleri, ölüm ve gerçek ölüm olarak ikiye ayrılır. İkincisinin geri dönüşü olmazken sadece ölenler bilinçlerinin aktarıldığı karbon bir parça sayesinde farklı bedenlerde hayata geri dönebilmektedirler. Kovacsda bir cinayet vakasını çözmesi için kurbanın kendisi tarafından hayata döndürülür. Siberpunk türündeki AlteredCarbon boyunca beyninizin yandığını hissedecek ve olayları çözmek için Kovacs’la beraber nefes nefese bir maceraya katılacaksınız.

TheExpanseIMDb: 8,5

 

24. Yüzyılda insanlık bütün güneş sistemine yayılmış durumdadır. Marslılar ve Dünyalılar bir savaş halindedir ve bu savaş daima dış gezegenler olarak tanımlanan bölgede yaşayan Kuşaklıları etkilemektedir. Bütün bu karmaşanın arasında Kuşaklı bir dedektif zengin bir Dünyalının kayıp kızını aramak içi görevlendirilir fakat olay basit bir kayıp vakasından çok daha büyüktür.

TheExpanse dizisi, James S.A. Corey’in üç kitaptan oluşan Enginlik Serisi’nden uyarlanmıştır ve hala devam etmektedir.

Love, Death + RobotsIMDb: 8,6

 

Birbirinden farklı bilimkurgu konuları işleyen bir animasyon serisi Love, Death + Robots. Her bölümde faklı animasyon teknikleri denenirken bambaşka kurguları karşımıza çıkardığı için bir görsel şölen olduğu kadar aynı zamanda beyin jimnastiği de. Yapay zekadan insanlığın sonuna, zaman döngülerinden robotlara kadar pek çok konuda kısa bölümleri bulunan Love, Death + Robotsbilimkurgu severlerin kaçırmaması gereken bir yapım. 

Black MirrorIMDb: 8,8

 

Teknolojinin insanlık için karanlık geleceğini her bölümde farklı bir bakış açısıyla önümüze sunan distopik bir bilimkurgu Black Mirror. Onun için bir kısa distopya filmler seçkisi de diyebiliriz. Geleceğin karanlık bir noktasını bir saatlik bölümlerinde işleyen Black Mirror, devam eden bir akış olmasa bile diğer bölümde nasıl bir dünya olacağını merak ederek kısa bir süre bitirilen bir dizi.