Ekod.net | Online Encrypted Text And File Sharing

Ekod.net is a secure website where you can share your texts and files online. Take a short link to your notes and share them with your friends.

Online Encrypted Text And File Sharing. | Encrypt and share your notes with a link that disappears automatically after reading

Hangi Gençlik Dizileri İzlenmeli?

92

Genel olarak izleyicileri tarafından oldukça beğenilen ve izlenmeden geçilmemesi önerilen birkaç tane gençlik dizisini sizin için bir araya getirdim. Şimdi onlara bir bakalım.

13 Reasons Why

Netflix’in en çok izlenen yapımlarından olan 13 Reasons Why dizisi, Lisede okuyan genç bir kızın intihar etmesinden sonra yaşanan olayları konu edinmektedir. Lisede yaşadığı zorbalıklara, şiddetlere dayanamayan genç kız intihar etmiştir ve suçlular için tam 13 kaset geride bırakmıştır. Her suçlu tarafından tek tek dinlenilen kasetler genç kızın neden intihar ettiğini, kimlerin sebep olduğunu anlatmaktadır.

Control Z

Netflix’in gençlik dizilerinden bir diğeri olan Control Z, Bir Hacker’ın lisedeki tüm öğrencilerin sırlarını ifşa etmeye başlamasından sonra olanları anlatıyor. Okula yeni öğrenci olarak başladığı düşünülen Hacker, kısa zamanda bütün öğrencilerin sırları hakkında her şeyi öğreniyor ve onları herkese internet üzerinden yayıyor. Bu durumdan oldukça fazla şüphelenen Sofia isimli kız, hemen gizemli Hacker’ın peşine düşmeye başlıyor.

Locke & Key

Bir Netflix dizisi Locke & Key, Babalarının ölümünün ardından kendilerine miras kalan evlerine geri dönen bir ailenin yaşadığı korkunç, garip ve olağanüstü durumları anlatmaktadır. Kendilerini ve ailevi gizli bilgileri korumakla görevli olan kadının eşi öldürülür ve kadın çocuklarını alarak kendilerine miras kalan eski bir eve gider. Peşlerinde olankötü kişilere karşı korunmaları gereken aileyi artık çok zorlu günler beklemektedir.

Outer Banks

Netflix’iniddialı yapımlarından biri olan Outer Banks, zenginler ve fakirler olarak bölünmüş bir adada babasınınkaybolması hakkında bir gencin efsanevihazineyi bulmasını konu ediniyor. John ve arkadaşları büyük kasırga felaketinden sonra gizemli bir tekne ile yolculuğa çıkar, teknede bulunan bir ipucu John’un kaybolan babasıyla ilgilidir. Bu durumu çözüme kavuşturmak isteyen yakın arkadaşlar kendileri ile uğraşan kişileri bırakarak yollarına devam ederler. Olayın çözüme kavuşamamasından dolayı arkadaşlıkları arasında yavaş yavaş sorunlar baş göstermeye başlar.

Ragnarok

Netflix’in orijinal yapımlarındanRagnarok, Norveç ülkesinde bulunan bir kasabanın yavaş yavaş kıyameti yaşamaya başlamasından sonra yaşananları anlatmaktadır. Norveç de bulunan küçük bir kasaba, normalde buzullarla kaplıbir bölgedir. Fakat insanoğlunun da etkisiyle buzullar yavaş yavaş erimeye başlamış, kasaba kıyameti yaşama tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştır. Geçmişten itibaren anlatılan bir efsanenin yaşanmasını bekleyen kasabalılar, artık dua ederler. Efsaneye göre özel kuvvete sahip olan genç bir adamkıyameti tamamen durduracak ve her şeyi eski haline getirecektir.

Blood - Water

Netflix’in en iyi gençlik dizilerinden bir tanesi olan Blood & Water, Bir gencin doğar doğmaz kaçırılan ablasını ana konu almaktadır. Bir partide Puleng isimli aile geçmişte kaçırılan ablasının olduğuna inandıkları bir kızın peşine düşerler. Kaçırılan ablaları olup olmadığını öğrenmeye çalışan Puleng ailesi onayakın olmak içinçevresindeki herkes ile tanışmaya başlarlar.

On My Block

Netflix'in komedi dizisi On My Block, aynı mahallede yaşamış, büyümüş arkadaşların liseden mezun olduktan sonra yaşadıkları değişiklikleri anlatıyor. Şimdi Los Angeles'ta aynı mahallede yaşayan arkadaşlar liseye başlayacak. Bu durum onlar için yeni olmasının yanı sıra zor günlerinin de habercisidir. Çünkü arkadaşlıkları lisede çocukluktan beri sınanmıştır.

I Am Not Okay with This

Netflix tarafından yayınlanan I Am Not Okay with This, Liseligenç kızın özel güçlerini ve yaşayacaklarını kontrol etmeye çalışmasını anlatmaktadır. Syd, oldukça gergin olan genç bir kızdır. Kendinde bir farklılık olduğunu düşünen Syd’in yavaş yavaş süper güçleri ortaya çıkmaktadır, aşk duygusuyla beraber.

Teen Wolf

ABD’de MTV US Kanalı tarafından yayınlanan Teen Wolf, Ormanda dolaşan liseli bir gencin kurt tarafından ısırılmasından sonra kurt adama dönüşür ve hayatını artık bu şekilde tamamen değişmeye başlar. Herkes tarafından birer kurt adam olduğunu saklaması gereken genç, bunun için kendi gibi olan diğer kurt adamlardan yardım almaya başlar ve işler artık bu şekilde devam eder.