Ekod.net | Online Encrypted Text And File Sharing

Ekod.net is a secure website where you can share your texts and files online. Take a short link to your notes and share them with your friends.

Online Encrypted Text And File Sharing. | Encrypt and share your notes with a link that disappears automatically after reading

İzlemekten Zevk Alacağınız 7 Kaliteli Film

49

Özellikle altıncı his konusunu içeren filmleri izlemekten zevk alan kişilerin izlerken zevk alacağı bazı filmler bulunmaktadır. Bu filmlerin başında da The Sixth Sense filmi yer almaktadır. Bu filmi izleyip çok sevdiyseniz ve aklınızı alt üst edecek bir film arıyorsanız artık aramaktan vazgeçin. Biz sizler için The Sixth Sense benzeri filmlerden bahsetmek istiyoruz.

İzlemesek dahi I See dead people repliğini duyduğumuz The Sixth Sense filmi ürpertici atmosferi ve şaşırtan olay örgüsüyle herkesin ilgisini çekmeyi başarmış bir filmdir. Ölüler gördüğünü söyleyen sekiz yaşında çocuğa yardım etmeye çalışan bir çocuk psikologunun hikayesini anlatmaktadır. Neredeyse mükemmel diyebileceğiniz beklenmedik sonuyla hala en iyiler arasında bulunan The Sixth Sense’in gördüğü ilgi ve alakayla başarı sonrası birçok yönetmen ve senaristin ilgisi de bu ölüleri görebilme konusunda olmuştur.

The Sixth Sense Benzeri Filmler


·         The Others

·         The Village

·         The Devil’s Backbone

·         The Mist

·         Shutter Island

·         Jacobs Ladder

·         Donnie Darko

The Others

2001 yılında yayınlanan ve yönetmen koltuğunda Alejandro Amenabarın oturduğu ışığa duyarlı iki çocuğuyla büyük bir malikanede yaşayan Grace’in yaşadıkları evin hayaletli olduğundan şüphelendikten sonra çocuklarını hayaletlerden korumaya çalışmıştır. Harika bir gizem ve dram filmi olan The Others’ı siz de izleyebilirsiniz.

The Village

2004 yılında yayınlanan gizem ve gerilim kategorisinde olan The Village filmi terk edilmiş küçük bir Pennslvania kasabasında geçmiştir. Sınırları geçtikleri taktirde kötü güçlerin saldırdığı kasabada yaşayan Ivy’nin hayatının aşkını kurtarmak için gösterdiği çabaları anlatmaktadır.

The Devils Backbone

2001 yılında yayınlanan hem korku hem de dram türündeki film The Devils Backbone filmi babasını İspanya iç savaşında kaybettikten sonra bırakıldığı yetimhanenin hayaletli olduğunu ve bir çok karanlık sırra ev sahipliği yaptığını keşfeden 12 yaşındaki Carlosun hikayesi konu edinilmektedir.

The Mist

2007 yılında yayınlanan korku, gerilim, bilim kurgu türlerinde olan The Mist filminin yönetmen koltuğunda Frank Darabont oturmaktadır. Küçük bir Maine kasabasının gizemli bir sisle beraber vuran bir fırtınanın ardından evleri harabeye dönen sakinlerinin bir süper markette tutsak kalmalarını konu edinen film oldukça ilgi çekici. The Sixth Sense gibi zekice kurgulanmamış olmasa da iki filmin de hissettirdiği paranoya gerilim ve korku benzer niteliktedir.

Shutter Island

2010 yılında yayınlanan Shutter Island filminin yönetmen koltuğunda Martin Scorsese otururken oyuncuları arasında Leonardo DiCaprio ve Emily Mortimer rol almaktadır. Bir Birleşmiş Milletler Meraşeli olan Teddy, akli dengesi yerinde olmayan suçlular için bir hastane olan Shutter Island Ashecliffe Hastanesinden kaçan bir tatili araştırmak için Boston’a gider. Olayalr ileri düzeye gittikçe kendi hayatının ve hastanenin karanlık sırlarını keşfeden Teddy bu ylda kendi akıl sağlığı da dahil olmak üzere her şeyden de şüphe duyar.

Jacobs Ladder

1990’lı yılların sevilen filmi olmayı başarmış olan Jacobs Ladder filmi dram, korku ve gizem türündeki bir filmdir. Yönetmen koltuğunda Adrian Lyne oturan Jacobs Ladder filmi karısı tarafından terk edilmiş olan bir adam olan Jacob’un hayatını anlatmaktadır. Jacob, çocuklarının yasını tutan acılı bir baba ve Vietnam’da savaşmış bir askerdir. Geçmişini hatırlamaya çalışan Jacob, bir süredir kendi içinde yaşadığı ayrışma nedeniyle gerçeği yanılsamadan ayırt etmektedir.

Donnie Darko

2001 yılında yayınlanan başarılı dram filmi Donnie Darko filmi ölümcül bir kazadan kurtulan genç Donnie Darkonun hayatını anlatır. Bu olaydan sonra tavşan kostümü giyen bir adam tarafından takip edilir. Fakat olaylar bununla sınırlı kalmayacaktır. Görünüşe göre bu ürkütücü kostümlü adam Donnie’nin zihnini kontrol ederek çeşitli suçlar işlemesine neden olur. Başkalarının göremediğini gören ana karakteriyle The Sixth Sense ile benzerlik gösteren Donnie Darkı filmiyle diğer film arasında belirgin bir fark vardır. Bu fark ise The Sixth Sense film boyunca yaşananlara açıklık getirirken, Donnie Darko’da bu işler farklı olmaktadır. Donnie Darko açık uçlu sonuyla bunu tamamen seyircinin yorumuna bırakmıştır.

Jacob’s Ladder ve The Sixth Sense, her şeyi tepetaklak eden sonları ve doğaüstü olaylara maruz kalan orta yaşlı erkek karakterleri açısından benzer konulara sahip diyebileceğimiz izlenmeye değer iki film.