Ekod.net | Online Encrypted Text And File Sharing

Ekod.net is a secure website where you can share your texts and files online. Take a short link to your notes and share them with your friends.

Online Encrypted Text And File Sharing. | Encrypt and share your notes with a link that disappears automatically after reading

Karantinada Can Sıkıntınıza İyi Gelecek Efsane Filmler

48

Efsane filmler denilince herkesin aklına birbirinden farklı filmler gelir. Sinema tarihi boyunca farklı alanlarda efsaneleşmiş pek çok yapım vardır. Hikayesi, oyunculuğu ya da çekim tarzı ile efsane kategorisi her geçen gün artmıştır. Fakat bir de tüm bu özelliklerin tek filmde toplandığı yapımlar vardır. Eleştirmenler tarafından da tam not alan bu yapımlar genel anlamda herkesin beğeneceği ve hayran kalacağı yapımlar olarak dikkat çeker.

Bu tarz yapımlar da özellikle karantina sürecinde insanların en büyük yardımcısı oluyor. İnsanların uzun süre evde kaldığı bu süreçte efsane yapımlar çokça izleniyor. Üstelik sinema tarihinin en iyi filmleri daha önce izleyen kişilerin de tekrar izlediği yapımlar oluyor. Ayrıca bu tarz yapımlar farklı gizemleri de barındırıyor. İnsanlar bu yapımlarda her seferinde yeni bir şeyi keşfediyor. Bu yüzden de bu filmler tekrar tekrar izleniyor ve insanları hiç sıkmıyor.

1 - Efsane Filmler Arasında En Sevilen Yapımlardan Yüzüklerin EfendisiHobbit, Ev, Film, Ayarla, Hobbiton

Yüzüklerin Efendisi serisi aslında sadece efsane olarak isimlendirilmiyor. Aynı zamanda başyapıt filmler arasında da Yüzüklerin Efendisi Adını çokça duyuruyor. Yüzüklerin Efendisi aslında J. R. R. Tolkien tarafından kaleme alınan bir eser. Fakat 2000’li yıllarda beyaz perde de kendine yer bulmayı başardı. Kısa sürede de Yüzüklerin Efendisi büyük başarılara ve rekorlara imza atmaya başladı. Oscar dahil olmak üzere uluslararası alanda pek çok prestijli ödül bu yapıma layık görüldü.

Üstelik Yüzüklerin Efendisi sinemaya ilk kez çıktıktan yıllar sonra yeni yapımları ile tekrar gündeme geldi. Hobbit üçlemesi de Yüzüklerin Efendisi evreninde geçen bir diğer yapım. Hobbit filmi de Yüzüklerin Efendisi kadar olmasa büyük ses getirdi. Ayrıca Yüzüklerin Efendisi yapımcılarına bilgisayar oyunları ve dizileri ile de büyük kazançlar sağladı. Bir döneme damgasını vuran yapımda yer alan pek çok oyuncu için ise Yüzüklerin Efendisi kariyerlerinin yükselmesine neden oldu. Yüzüklerin Efendisi karantina sürecinde efsane ve sürükleyici film arayanların çokça tercih ettiği bir yapım.

2 - Harry Potter Serisi İle Karantinada Eğlenceli Zaman GeçirinCastle, Gökyüzü, Mimarlık, Manzara, Taş

Efsane filmler arasında şüphesiz ki Harry Potter ayrı bir yere sahiptir. Bir kitap serisi olan Harry Potter beyaz perdede büyük başarılara imza attı. 8 kitaptan ve 9 filmden oluşan seri eğlenceli zaman geçirmek isteyen kişiler için birebir. Harry Potter serisi uzunca bir süre çocuk filmi olarak görüldü. Bu yüzden de seriye karşı genellikle insanlar ön yargılı yaklaştı. Fakat insanlar seri hakkında yeni şeyler duydukça daha yakından seriyi tanımaya başladı. Bu sayede de Harry Potter serisi özellikle 3. filmden sonra beyaz perdede çok daha fazla izlenmelere ulaştı.

Serinin 9 film olması özellikle karantina sürecinde vakit geçirmek için birebir. Buna ek olarak Harry Potter yapımları her izlemede izleyicilerin yeni şeyler fark etmesini sağlıyor. 21. yüzyılda çıkan efsane filmler listesi içerisinde Harry Potter serisi de kendisine çok fazla yer bulan önemli yapımlardan. Özellikle hikayenin geçtiği dünyadaki her ayrıntının düşünülmesi insanların kendini filmde bulmasını sağlıyor. Serinin fanları hala Harry Potter serisinin devam etmesi için belirli aralıklar ile imza kampanyaları da yapıyor.

3 - 90’ların Efsanesi Truman ShowFilm, Makara, Projektör, Filmi, Sinema

90’lı yıllarda sinema tarihinin pek çok başarılı yapımlarına v sahipliği yapmıştır. Günümüzde etkisini sürdüren pek çok film 1990’lı yıllarda sinemada gösterilmiştir. Bir diğer yandan pek çok başarılı oyuncu ya bu yıllarda çıkmış ya da bu dönemlerde yıldızını parlatmıştır.JimCarrey’de bu yıllarda oynadığı pek çok başarılı film ile kendinden söz ettirmiştir. 90’lara komedi alanında damga vuran usta oyuncunun Truman Show filmi ise çok farklı bir tarzda. İnsanların hayatlarını sorgulatan Truman Show izleyenleri uzun süre etkisinde bırakmıştır.

4 - Mafya Yapımlarının Efsanesi Godfather SerisiPara, Dolar, Silah, Mafia, Rüşvet, Kanlı

Üçleme olarak karşımıza çıkan Godfather ilk olarak 1972 yılında yayınlandı. Serinin son filmi ise 1991 yılında sinemaseverler ile buluştu.Godfather efsane filmler arasında kesinlikle izlenmesi gereken bir yapımdır. Tüm seri olarak ise Godfather serisi sinema tarihinin en iyi filmleri arasında gösterilmektedir. Çok eski bir yapım olmasına rağmen eleştirmenlere göre mafya alanında yapılmış en iyi yapımlardan bir tanesi ve birincisi Godfather filmidir. Her filmi hem uzun hem de izlenebilir olması pandemi sürecinde insanların kaliteli zaman geçirmesini sağlayacaktır.