Ekod.net | Online Encrypted Text And File Sharing

Ekod.net is a secure website where you can share your texts and files online. Take a short link to your notes and share them with your friends.

Online Encrypted Text And File Sharing. | Encrypt and share your notes with a link that disappears automatically after reading

PDF Sayfa Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

47

PDF Dosya biçimi, evrak oluşturmaksızın bilgilerinizi saklamaya, CV’lerden tutun da okul ödevlerine gelinceye kadar pek çok farklı amaçla kullanılan bir dosya biçimidir. Fakat bazı durumlarda PDF dosyasını düzenlemeye hatta bazı sayfaları silmeye gereksinim duyabiliriz. Biz bugün sizlere PDF Sayfa Silme İşlemi Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Sizler için hazırladığımız içeriği okuyarak siz de PDF sayfa silme ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

PDF dosya biçimine sahip olan dosyalar özellikle platformlar arasında taşınması ve kolaylıkla yazdırılabilir olması nedeniyle hemen herkes tarafından tercih edilir. Pek çok platformda ücretsiz olarak görüntülenme imkanı sizlere sunulsa da bir PDF dosyasında yer alan içeriği silmek veya düzenlemek bir word ya da Excel tablosunu düzenlemek kadar kolay bir işlem değildir. Bazı durumlarda özellikle bir ödev incelemesi yaparken PDF’ten sayfa silmeye ya da PDF sayfasını düzenlemeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunu yapmak için bazı zaman yeni bir dosya oluşturmamız gerekse de sizler için vereceğimiz adımları takip ederseniz yeni bir dosya açmakla uğraşmadan PDF sayfasını silebileceksiniz. PDF Sayfası silme işlemleri üç farklı şekilde yapılmaktadır.

  • Adobe Acrobat İle PDF Sayfası Silmek,
  • Tarayıcı Üzerinden PDF Sayfası Silmek
  • Farklı Siteler Yoluyla PDF Sayfası Silmek

Şimdi sizlere Adobe Acrobat İle PDF Sayfası Silmek konusunda bilgi vermek istiyoruz.

Adobe Acrobat İle PDF Sayfası Silmek

İndirdiğiniz veya farklı yollarla aldığınız PDF dosyasını öncelikle Adobe Acrobat uygulamasında açmalısınız. Sağ kısımda bulunan seçenekler arasında Sayfaları Organize et kısmına tıklayın. Karşınıza çıkan yeni sayfada silmek istediğiniz sayfanın üzerine gelerek çöp kutusu simgesine tıklayın. Karşınıza çıkan onay sayfasında tamama tıklayıp daha sonra kaydet kısmına tıklayarak PDF dosyasını kaydedin. Adobe Acrobat uygulaması üzerinden PDF Sayfası silme işleminden tutun da PDF sayfası düzenleme işlemine kadar pek çok işlemi yapabilirsiniz.

Tarayıcı Üzerinden PDF Sayfası Silmek

Adobe Acrobat kısmından Bulut uygulamasını açın. Daha sonra dosya seç kısmına tıklayarak PDF dosyasını seçin veya PDF Dosyası üzerinden masaüstüne sürükle bırak işlemi yapın. Adobe Acrobat hesabınıza giriş yapın. Karşınıza çıkan sayfadan çöp kutusu simgesine tıkladıktan sonra PDF dosyasını kaydedin. Masaüstü uygulamasıyla uğraşmaksızın doğrudan tarayıcı yoluyla PDF’ten sayfa silmeli ya da PDF Sayfasını düzenleyebilirsiniz.Farklı Siteler Yoluyla PDF Sayfası Silmek

Google arama motoru üzerinden PDF sayfa silme yazıp aratma yaparak, karşınıza çıkan sitelerden birine giriş yapın. Güvenilir bir siteye giriş yapıp PDF düzenlemesi yaptığınız zaman siz de kolaylıkla PDF dosyanızı düzenleyebileceksiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra dosya seç yazısına tıklayarak PDF dosyanızı seçin ya da PDF Dosyasını masaüstünden sürükleyerek siteye bırakın. Karşınıza çıkan küçük sayfalar vasıtasıyla silmek istediğiniz sayfayı seçin. PDF dosyasını kaydettikten sonra bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Yukarıda yer alan yöntemlerden herhangi birini uygulayarak PDF dosyanız üzerinde yer alan beğenmediğiniz sayfayı kolaylıkla silebilirsiniz. Buna ek olarak PDF Dosyasını Word uygulaması üzerinden açarak da silmek istediğiniz sayfayı silebilir veya PDF dosyanızı düzenleyebilirsiniz. Fakat biz PDF dosyalarını Word olarak açmanızı pek tavsiye etmiyoruz. Her iki uygulamanın alt yapısı farklı olduğundan dolayı PDF formatında olan bir dosyayı Word olarak açmak isterseniz bazı bilgileriniz kaybolabilir. Eğer bu işlemi yapacaksanız öncelikle PDF dosyanızı yedeklemeli ve daha sonra bu işlemi yapmalısınız.

PDF Sayfa Birleştirme Nasıl Yapılır?

Eğer PDF dosyanızı silmek değil de tüm PDFlerinizi tek dosyada birleştirmek istiyorsanız bu işlemi hem online siteler üzerinden hem de Adobe Acrobat uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Adobe Acrobat uygulamasını açtıktan sonra araçlar sekmesinden dosyaları birleştir seçeneğine tıklayın. Dosyaları ekledikten sonra PDF’nize eklemek istediğiniz dosyaları seçin. Eğer dosyalar arasında sıralama yapacaksanız dosyaları ona göre sıralayın. Seçtiğiniz işlemleri tamamladıktan sonra dosyaları birleştir seçeneğine tıklayarak PDF dosyalarınızı birleştirme işlemini tamamlayın. Daha sonra PDF dosyanızı kaydederek yeni PDF’nizi inceleyebilirsiniz.

PDF dosyanız eğer telefonunuza veya bilgisayarınıza büyük geliyorsa PDF sıkıştırma yani küçültme işlemi yapabilirsiniz. Dosya boyutunuzu küçülterek daha rahat kullanım sağlayabileceksiniz. Hem de bu işlemi PDF dosyanızın kalitesi bozulmadan yapabilirsiniz. PDF dosyalarınızı sıkıştırmak için internet üzerinde yer alan dosya sıkıştırma siteleri üzerinden kolay bir şekilde ve ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.