Ekod.net | Online Encrypted Text And File Sharing

Ekod.net is a secure website where you can share your texts and files online. Take a short link to your notes and share them with your friends.

Online Encrypted Text And File Sharing. | Encrypt and share your notes with a link that disappears automatically after reading

PowerColor Red Devil RX 6700 XT Ekran Kartı İnceleme

47

RTX 3070'in üstesinden gelmek için tasarlanan AMD, maksimum ayrıntı ön ayarlarında 1440p için mükemmel bir seçim olma niyetiyle RX 6700 XT'yi duyurdu. Geldiğinden bu yanaAMD'nin RDNA 2’si GPU pazarında NVIDIA için uzun zamandan beriolmayan sert rekabeti yeniden başlattı.

RX 6700 XT'ler kısa süre içinde piyasaya sürülecek tüm 12 GB GDDR6, 192 bit bellek veri yolu ve 2560 Shader Ünitesi ile  kapsama alanıiçin muhteşem PowerColor Red Devil RX 6700 XT ile işleri başlatılır. Bu üç fanlı canavarGPU saat artışını 2581 MHz'den 2659 MHz'e değiştiren bir fabrika hız aşırtmasına sahiptir.

Red Devil RX 6700 Hakkında: Yeni bir görünüme sahip Red Devil RX 6700 XT, grafik kartınızın düşük sıcaklıklarda çalışmasını sağlarken, dikkat çekici  yüksek performanslı bir oyun deneyimi sağlamak için tamamen yeni bir gelişmiş soğutma çözümü ile sunuldu. Yeni soğutma sisteminin yanı sıra Red Devil, mükemmel estetik tasarımı sunmak için kartın yan, kaplama ve arka tarafında RGB aydınlatma ile pazara çıkarıldı. Ayrıca Red Devil RX 6700 XT Limited Edition benzersiz Red Devil tuş başlığı ile birlikte gelmektedir.


Performans, Isı ve Ses Testleri

Güç tüketimini test etmek için prizden bir ölçüm alınır. Aşağıdaki rakamların yalnızca GPU'yu değil toplam sistem güç kullanımını temsil ettiğini belirtmek gereklidir. CPU her zaman sabit durumda bu nedenle GPU, 20 dakika boyunca çalıştırılan AIDA64 kararlılık testi (Yalnızca GPU) kullanılarak %100 yük altına yerleştirildiğinde ek güç yüküetkilenmedi ve bu noktada bir yük değeri alındı.

Sıcaklıkları test etmek için fanlarçalıştırıldıktan sonra boştaki sıcaklıklar ölçülüyor.Tüm uygulamaların yüklemeyi bitirmelerine  izin veriliyor ve birkaç kıyaslama gerçekleştirildi. Yük testleri için, Unigine SuperPosition'ı oyun modunda 30 dakika boyunca sürekli çalıştırıldı,orta ve en yüksek GPU sıcaklık değerleri kaydedildi.

Ses seviyelerini test etmek amacıyla NDI KC-3300 ses seviyesi ölçer ile test edildi. Yukarıdaki sıcaklık kaydı sırasında, Unigine SuperPosition oyun modundayken ses değerleri incelenir ve sonuçları aşağıda bulabilirsiniz. Tüm grafik kartlarıkutudan çıktığı gibi stok hali ile test edildi.

DX12 3DMark Testi

Asenkron bilgi işlem, çoklu adaptör ve çoklu iş parçacığı oluşturma gibi yeni API özelliklerini destekleyen saf DirectX 12 motoruyla 3DMark Time Spy en yeni grafik kartlarının DirectX 12 performansını test etmek için ideal bir kriterdir.Aşağıdaki görsellerden değerlerini inceleyebilirsiniz.

DX12: Horizon Zero Dawn Oyun Testi

Oyun Hakkında: Horizon Zero Dawn, Guerrilla Games tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir aksiyon rol yapma oyunudur. Makineler tarafından istila edilen bir dünyada geçmişini ortaya çıkarmak için yola çıkan bir avcı olan Aloy'u takip ediyor.