Ekod.net | Online Encrypted Text And File Sharing

Ekod.net is a secure website where you can share your texts and files online. Take a short link to your notes and share them with your friends.

Online Encrypted Text And File Sharing. | Encrypt and share your notes with a link that disappears automatically after reading

World of Warcraft Oyunu Bağımlılık Yapar Hale Nasıl Geldi ?

44

Çevrim içi olarak ve çok oyuncuylaoynanabilen  World of Warcraft, şimdiye kadar, dünya çapındaçıkarılmışen popüler , rol yapma oyunlardan birisidir. Milyonlarca oyuncu , ejderhaları, güçlü destansı düşmanları yenmek ve diğer oyuncularla savaşmak  için Azeroth'un devasa dünyasına her gün giriş yapıyor. Peki bu oyunu bu kadar çekici yapan neydi ?

Birçok çevrim içi rol yapma oyunu yıllardır oyun piyasasında dolaşsa  da, bu  türün en büyük etkiyi  yaratacak oyununun ortaya çıkması bir hayli zaman aldı. World of WarCraft oyunu , piyasaya çıkışından itibaren , akıcı grafikleriyle ve manzaralarıyla oyunculara nefes kesici bir deneyim sundu .İşte size hangi yaşta olursanız olun sizi içine çekecek çevrim içi rol yapma oyunu olan  World of WarCraft ..

World of Warcraft, basit bir şekilde anlatmak gerekirse, çevrim içi ve birden fazla oyuncu ile oynanabilen bir oyundur. Çok geniş bir oyuncu tabanına sahip ayrıca farklı dünyaları , çağları , kıtaları, ırkları kapsayan geniş tabanlı bir oyundur .

Yeni başlayanlar için çok büyük ve büyümeye de devam eden bir oyundur . Ayrıca yeni başlayan oyunculara devasa  Azeroth dünyasınıkeşfetme imkanı da sağlamaktadır . Güzel , büyüleyici ormanlardan karanlık mezarlıklara kadar yaşanabilecek her maceraya kadar pek çok çeşitliliğe sahip geniş bir manzarası bulunmaktadır. Oyun , Azeroth dünyasında yaşayan karakterler kurgusal ve karikatürize olmalarına rağmen oyuncularabu karakterler sankigerçekmişhissi verdirmeyi başarabiliyor .

World of Warcraft'ta, çeşitli , renkli ırklar ve güçlü sınıflar arasından seçim yaparak adeta ikinci kişiliğinizi oluşturursunuz  ve ardından Azeroth'da keşfetmeye, araştırmaya ve savaşmaya başlarsınız. World of Warcraft, başka bir eğlenceli  bilgisayar oyunu olan ve yine  rol yapma oyunu olan Warcraft III'ten sonra piyasaya çıktı . Oyun, fantezi teriminin mükemmel bir tasviridir, oyun; manzaralarıyla, karakterler ve hayvanlarıyla, oyun içerisindeki yapılarıyla ve  büyüleyici temasıyla oyuncuları adeta içine çekmektedir .

Zamanla , World of WarCraft’a benzer içerikte oyunlar piyasaya çıkmış olsa da ( Dungeons and DragonsOnline,Age of Conan ) oyunculara World of WarCraft’ın verdiği heyecanı , tutkuyu sağlayamadıklarından dolayı kısa sürede oyun piyasasından kaybolup gittiler.Aslında başarısız olmadılar , ancak World of Warcraft tarafından belirlenen standartları oyunculara tam olarak sağlayamadılar .

World of Warcraft, oyuncuların World of Warcraft'ın kurulduğu yer olan Azeroth olarak bilinen dünyadaki farklı karakterlerin kılığına girebilecekleri bir fantezi oyunudur.

World of Warcraft’ta, oynayarak geçirilen sayısız saatin verdiği tatlı yorgunluk ve keyfin tadı asla unutulmuyor . Adeta bir anı gibi oyuncuların içine işliyor . Bu oyun çok iyi  bir zaman geçirme oyunu olmasıyla ve oyuncuları ilerleme kaydetmek için saatlerce oynamaya teşvik etmesiyle ünlüdür. Ancak bunun yanında , World of Warcraft , oyuncularına çeşitlilik sunmaya devam ediyor ve World of WarCraft’ın dünyası, oyuncularına  ister tek başlarına savaşlarda  ister grup halinde savaşlarda , eğlenceli ve yoğun bir o kadar da  hızlı ve  aksiyon dolu savaşlar sunuyor . Dahası, World of Warcraft oyununun dünya çapında ciddi bir hayran kitlesine  ulaşması oyuna yatırım yapan veya yapmayan her oyuncuda ,  adeta bir ödül hissi uyandırmıştır .

Eğer bir oyun bağımlısıysanız,World of Warcraft mutlaka denemeniz gereken en iyi MMORPG ( çok oyunculu online rol yapma oyunu ) tarzı oyunlardan biridir. Kesinikle bir şansı hakediyor .

Şu bilgiyi de dipnot olarak belirtmekte fayda var :Oyunu 20. Seviyeye kadar ücretsiz oynayabilirsiniz. 20.Seviyeden sonra oyuna devam edebilmek için  oyuna , aylık belirli miktarda ücret ödemeniz gerekmektedir . 20. Seviyeden sonra oyunda dolaşmaya devam edebilirsiniz ama oyunu çok kısıtlı imkanlara oynarsınız . Seviye 20 olduktan sonra ücretsiz olarak 21. Seviyeye geçemezsiniz . Bununla ilgili daha detaylı bilgiye internette araştırma yaparak da ulaşabilirsiniz . Son olarak ,  World of WarCraft’ın verdiğiniz parayı sonuna kadar hak eden ,  sizi gerçek dünyadan koparan özellikle de yaşadığımız şu pandemi döneminde size iyi zaman geçirtecek harika bir oyun olduğunu yine ve ayrıca belirtelim .

İyi oyunlar …