Ekod.net | Online Encrypted Text And File Sharing

Ekod.net is a secure website where you can share your texts and files online. Take a short link to your notes and share them with your friends.

Online Encrypted Text And File Sharing. | Encrypt and share your notes with a link that disappears automatically after reading

Privacy Policy


We promise to protect your privacy. Because we rely on the trust you give us. This privacy policy explains our personal and account information processes collected through our website, and anyone who visits and shares notes will accept this privacy policy and be accepted as endorsed. We will review this privacy policy from time to time and, on our own request, we may make the necessary changes without notice to you by mail or otherwise. If we decide to change this privacy policy, we will post these changes here, so you'll always know what information we collect, how we can use that information, and whether we can disclose it to anyone. You should visit our website periodically to review the changes.

Do we use confidential data for another purpose?

No. We do not analyze or review the information we receive from you in a manual or automated way. In fact, some of your information is encrypted for security purposes before it is stored in our database, so we can't even examine them.

How secure is this system?

This system is more secure than using email or chat tools to send private information. All data flows through secure connections and the data is encrypted.

Personal Information and Privacy Policy

The information you provide during the registration phase or on the site provides you with a better service. Your personal information is stored with high security on our servers. This information is used for statistical purposes only and is not shared in any way with the user himself and / or other third parties (confidentiality is essential except when the data are required to be disclosed in the Third Party Disclosure section).

  1. Google Analytics data
  2. Google Adsense Ad Data
  3. IP Address
  4. Browser Info

For which purposes are the data used?

The personal data provided by the Data Owner are used by GoNotes.me for the following purposes: To carry out the work required by our business units and to carry out the relevant business processes to benefit from the products and services offered by GoNotes.me,

  1. Benefiting the Data Owner from the services provided in the Application,
  2. Execution of the transactions arising from the nature of the activities necessary for the provision of services,
  3. Use within the scope of GoNotes.me reporting and application development activities,
  4. Collects small information from you for such purposes.

Renunciation

GoNotes.me disclaims all responsibility for the content of the note. Each user is responsible for the text he adds. GoNotes.me is not responsible..

Deleting Texts

Illegal, +18, adult content is automatically deleted from the system. GoNotes.me reserves the right to delete texts and files without notice.

Disclosure of Data to Third Parties

GoNotes.me may transfer your personal data to third parties such as GoNotes.me's outsourcing service providers, hosting service providers, law offices to provide you with the purposes specified in this Privacy Policy. GoNotes.me may also share the personal data of the Data Holder with public institutions and organizations in cases related to legal purposes.


Gizliliğinizi koruyacağımıza söz veriyoruz. Çünkü bize verdiğiniz güvene güveniyoruz. Bu gizlilik politikası, web sitemiz aracılığıyla toplanan kişisel ve hesap bilgileri süreçlerimizi açıklar ve ziyaret eden ve not paylaşan herkes bu gizlilik politikasını kabul edecek ve onaylanmış olarak kabul edilecektir. Bu gizlilik politikasını zaman zaman gözden geçireceğiz ve kendi talebimiz üzerine, size posta yoluyla veya başka bir şekilde bildirimde bulunmaksızın gerekli değişiklikleri yapabiliriz. Bu gizlilik politikasını değiştirmeye karar verirsek, bu değişiklikleri burada yayınlayacağız, böylece hangi bilgileri topladığımızı, bu bilgileri nasıl kullanabileceğimizi ve herhangi birine ifşa edip edemeyeceğimizi her zaman bileceksiniz. Değişiklikleri incelemek için periyodik olarak web sitemizi ziyaret etmelisiniz.


Gizli verileri başka bir amaç için mi kullanıyoruz?

Hayır. Sizden aldığımız bilgileri manuel veya otomatik bir şekilde analiz etmiyor veya gözden geçirmiyoruz. Hatta bazı bilgileriniz veri tabanımızda saklanmadan önce güvenlik amacıyla şifrelenir, bu yüzden onları inceleyemiyoruz bile.


Bu sistem ne kadar güvenli?

Bu sistem, özel bilgileri göndermek için e-posta veya sohbet araçlarını kullanmaktan daha güvenlidir. Tüm veriler güvenli bağlantılar üzerinden akar ve veriler şifrelenir.


Kişisel Bilgiler ve Gizlilik Politikası

Kayıt aşamasında veya sitede verdiğiniz bilgiler size daha iyi bir hizmet sunmaktadır. Kişisel bilgileriniz sunucularımızda yüksek güvenlikle saklanmaktadır. Bu bilgiler yalnızca istatistiksel amaçlarla kullanılır ve hiçbir şekilde kullanıcının kendisi ve/veya diğer üçüncü kişilerle paylaşılmaz (Gizlilik esastır, verilerin Üçüncü Kişi Açıklaması bölümünde açıklanmasının gerekli olduğu durumlar dışında).


Google Analytics verileri

Google Adsense Reklam Verileri

IP adresi

Tarayıcı Bilgileri

Veriler hangi amaçlar için kullanılıyor?

Veri Sahibi tarafından sağlanan kişisel veriler GoNotes.me tarafından aşağıdaki amaçlarla kullanılmaktadır: GoNotes.me tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden yararlanmak için iş birimlerimiz tarafından gerekli görülen çalışmaları yapmak ve ilgili iş süreçlerini yürütmek,


Veri Sahibinin Uygulamada sunulan hizmetlerden yararlanması,

Hizmetlerin sunulması için gerekli faaliyetlerin niteliğinden kaynaklanan işlemlerin yürütülmesi,

GoNotes.me raporlama ve uygulama geliştirme faaliyetleri kapsamında kullanım,

Bu amaçlarla sizden küçük bilgiler toplar.

feragat

GoNotes.me, notun içeriğiyle ilgili tüm sorumluluğu reddeder. Her kullanıcı eklediği metinden sorumludur. GoNotes.me sorumlu değildir..


Metinleri Silme

Yasadışı, +18, yetişkin içerik sistemden otomatik olarak silinir. GoNotes.me, metinleri ve dosyaları haber vermeksizin silme hakkını saklı tutar.


Verilerin Üçüncü Şahıslara Açıklanması

GoNotes.me, kişisel verilerinizi GoNotes.me'nin dış kaynak hizmeti sağlayıcıları, barındırma hizmeti sağlayıcıları, hukuk büroları gibi üçüncü taraflara bu Gizlilik Politikasında belirtilen amaçları size sağlamak için aktarabilir. GoNotes.me ayrıca, Veri Sahibi'nin kişisel verilerini hukuki amaçlarla ilgili durumlarda kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşabilir.